Söker du efter "Bravo Alfabetsböcker 1" av Karin Danielsson? Du kan sluta leta. Våra experter i antikvariat hjälper dig eftersöka boken - utan extra kostnad - och den levereras direkt hem i brevlådan.
Bravo Alfabetsböcker 1
Av Karin Danielsson
Bok- presentation: |
Bravo Alfabetsböcker 1 |
Författar- presentation: |
Karin Danielsson |
![]() |
Bravo är ett basläromedel i svenska för F-1. Läsdelen är Bravo Alfabetsböcker 1 och skrivdelen består av fyra steg: Bravo Arbetsböcker, Bravo Bokstavsbok A-Ö, Bravo Skrivbok 1 och Bravo Skrivbok 2.
Alfabetsböckerna består av 28 lättlästa böcker med en liten berättelse till varje bokstav. Varje bok har 12 sidor med
1-2 rader text per uppslag.
Bravo passar dig som:
Vill träna ordbilder med hjälp av helordsmetoden
Vill ha fantasifulla bokstavsdjur som utgångspunkt för språkarbetet
Författare till Bravo är Karin Danielsson som är speciallärare och har skrivit flera läromedel både i svenska och matematik för grundskolans tidigare år.
Utgåvor
Bravo är ett basläromedel i svenska för F-1. Alfabetsböckerna består av 28 lättlästa böcker med en liten berättelse till varje bokstav.
Bravo passar dig som:
Vill träna ordbilder med hjälp av helordsmetoden
Vill ha fantasifulla bokstavsdjur som utgångspunkt för språkarbetet
Bok: 109663
Anmäl textfel